Tepsi Kebabı nasıl yapılır ?

Tepsi kebabı tarifleri

Yapılışı

0/0 adımlar
 1. Kıymayı kaba koyun. Soğan sarımsak biberi rondadan geçirin. Maydanozları da doğrayın hepsini koyun.
 2. Baharatını da ekleyin salçasını da ve 3 çorba kaşığı sıvı yağ koyun.
 3. Elinizle iyice karıştırın. Bütün malzemenin iyice harmanlanması lazım. Eğer zamanınız varsa en az 2 -3 saat buzdolabında dinlendirin.
 4. Sonrada yuvarlak fırın tepsisine yada borcama elinizle kıymayı bastırarak yayın her yerini kapatın ince bir katman olsun.
 5. Üstüne de domatesi biberi soğanı dizin ve salçayı suyla açıp dökün.
 6. 220 derecede alt üst ayarda fırınınızı ısıtalım. Isınan fırına tepsiyi koyun.
 7. Yaklaşık 30 -35 dakikada pişecektir. Kıyma pisince küçülecek sorun yok böyle olması lazım.
 8. İsterseniz kıymanın üstüne yada altına patates re doğrayabilirsiniz. Öylede çok güzel olur.

Kolay gelsin💕

 • 10
 • 40
 • Hatay Mutfağı
 • 1. Kıymayı kaba koyun. Soğan sarımsak biberi rondadan geçirin. Maydanozları da doğrayın hepsini koyun. 2.Baharatını da ekleyin salçasını da ve 3 çorba kaşığı sıvı yağ koyun. 3.Elinizle iyice karıştırın. Bütün malzemenin iyice harmanlanması lazım. Eğer zamanınız varsa en az 2 -3 saat buzdolabında dinlendirin. 4.Sonrada yuvarlak fırın tepsisine yada borcama elinizle kıymayı bastırarak yayın her yerini kapatın ince bir katman olsun. 5.Üstüne de domatesi biberi soğanı dizin ve salçayı suyla açıp dökün. 6.220 derecede alt üst ayarda fırınınızı ısıtalım. Isınan fırına tepsiyi koyun. 7.Yaklaşık 30 -35 dakikada pişecektir. Kıyma pisince küçülecek sorun yok böyle olması lazım. 8.İsterseniz kıymanın üstüne yada altına patates re doğrayabilirsiniz. Öylede çok güzel olur. Kolay gelsin💕