Taco nasıl yapılır ?

Taco Tarifinin Pişirme Önerisi
Taconun iç harcına, arzu ettiğiniz biber çeşitlerini ve sevdiğiniz baharatları da ekleyebilirsiniz. Tortilla ekmeklerini hafif bir şekilde ıslattıktan sonra da fırınlayabilirsiniz. Haşlanmış mısır sevenler salataya ekleyebilir. Sunum olarak da göz alıcı oluyor.

Yapılışı

0/0 adımlar
 1. Soğanlarınızı küçük küçük doğrayın. Domateslerin kabuklarını soyun.1 ini kıyma harcı için rendeleyin.Diğerini sunum için küp küp doğrayın.
 2. Kişniş “taze” yapraklarını ince ince doğrayın.
 3. Küçük küçük doğradığımız soğanların yarısını kıyma ile birlikte kavurun. Kavururken zeytin yağı ekleyin.
 4. Kıyma ve soğanlarınız hafif renk aldıktan sonra domates salçası, acı sos ve domates püresini içerisine ekleyin. Kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin.
 5. Suyu çekilmeye başlayınca tuz, kimyon ve incecik kıyılmış kişniş yapraklarını ekleyin ve 2-3 dakika daha pişirin. Tavayı ocaktan alın. Harcımız hazır.Ellerinize sağlık.
 6. Tercih ettiğiniz tortilla ekmeklerini tava da veya fırında ısıtın.
 7. Tacomuzun servisinde kullanmak için marul yapraklarınızı ince ince doğrayın.
 8. Önceden kabuğunu soyup kenara ayırdığımız domateslerimizi ve küp küp doğradığımız soğanlarımızı bir kapta harmanlayın.
 9. Kaşar rendemizi ve cheddar peynirlerimizi de eklemeyi unutmayın.
 10. Sıcak tortilla ekmeklerini, bir kabuk gibi katlayıp iç kısımlarını hazırladığınız iç harçla doldurun.
 11. Üzerlerine hazırladığımız kaşarlı salata karışımını ilave edin. Süzme yoğurtla beraber servis edin.

Afiyet olsun.

Taco Tarifinin Servis Önerisi
Servisi esnasında kullandığınız salata malzemelerini taze sıkılmış limon suyuyla tatlandırabilirsiniz.

 • Taco Tarifinin Pişirme Önerisi Taconun iç harcına, arzu ettiğiniz biber çeşitlerini ve sevdiğiniz baharatları da ekleyebilirsiniz. Tortilla ekmeklerini hafif bir şekilde ıslattıktan sonra da fırınlayabilirsiniz. Haşlanmış mısır sevenler salataya ekleyebilir. Sunum olarak da göz alıcı oluyor. Taco Tarifi Nasıl Yapılır? Soğanlarınızı küçük küçük doğrayın. Domateslerin kabuklarını soyun.1 ini kıyma harcı için rendeleyin.Diğerini sunum için küp küp doğrayın. Kişniş “taze” yapraklarını ince ince doğrayın. Küçük küçük doğradığımız soğanların yarısını kıyma ile birlikte kavurun. Kavururken zeytin yağı ekleyin. Kıyma ve soğanlarınız hafif renk aldıktan sonra domates salçası, acı sos ve domates püresini içerisine ekleyin. Kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin. Suyu çekilmeye başlayınca tuz, kimyon ve incecik kıyılmış kişniş yapraklarını ekleyin ve 2-3 dakika daha pişirin. Tavayı ocaktan alın. Harcımız hazır.Ellerinize sağlık. Tercih ettiğiniz tortilla ekmeklerini tava da veya fırında ısıtın. Tacomuzun servisinde kullanmak için marul yapraklarınızı ince ince doğrayın.Önceden kabuğunu soyup kenara ayırdığımız domateslerimizi ve küp küp doğradığımız soğanlarımızı bir kapta harmanlayın. Kaşar rendemizi ve cheddar peynirlerimizi de eklemeyi unutmayın. Sıcak tortilla ekmeklerini, bir kabuk gibi katlayıp iç kısımlarını hazırladığınız iç harçla doldurun. Üzerlerine hazırladığımız kaşarlı salata karışımını ilave edin. Süzme yoğurtla beraber servis edin. Taco Tarifinin Servis Önerisi Servisi esnasında kullandığınız salata malzemelerini taze sıkılmış limon suyuyla tatlandırabilirsiniz.