Şeftali hoşafı nasıl yapılır ?

Bahçemde bulunan seftali ağacım bu yıl çok mahsul verdi konu komşu tükettik. Çalışan kadin olunca herseyin pratiğine kaçıyorsunuz şimdi size yapimi cok kolay bir hosaf tarifi veriyorum

Yapılışı

0/0 adımlar
  1. . Yarim kiloluk cam kavanozun icine seftalilerinizi dilediğiniz boyda doğrayın
  2. Kavanozun dolmasına 2 parmak kalsin ardından kavanoz başına 1 cay bardagi olacak şekilde toz şeker koyalım
  3. Kavanozu ağzına kadar suyla doldurup kapağını sıkıca kapatalım.
  4. Eee nasil olacak dediğinizi duyar gibiyim 😉 sıkı durun bütün kavanozlari bulaşık makinesine yerlestirelim evet doğru duydunuz bulaşık makinesine deterjan koymadan tabaklarınızı yikadiginiz programda calistiralim ve hosafimiz hazır. Trakyalıların deyimiyde soğukluklar hazır afiyet olsun.

Eee nasil olacak dediğinizi duyar gibiyim 😉 sıkı durun bütün kavanozlari bulaşık makinesine yerlestirelim evet doğru duydunuz bulaşık makinesine deterjan koymadan tabaklarınızı yikadiginiz programda calistiralim ve hosafimiz hazır. Trakyalıların deyimiyde soğukluklar hazır afiyet olsun.

 

  • 3419023{-}mevsiminde toplanmış seftalilerle kolay hoşaf yapımı |
  • 10 dk
  • 40
  • Türk
  • Bahçemde bulunan seftali ağacım bu yıl çok mahsul verdi konu komşu tükettik. Çalışan kadin olunca herseyin pratiğine kaçıyorsunuz şimdi size yapimi cok kolay bir hosaf tarifi veriyorum. Yarim kiloluk cam kavanozun icine seftalilerinizi dilediğiniz boyda doğrayın kavanozun dolmasına 2 parmak kalsin ardından kavanoz başına 1 cay bardagi olacak şekilde toz şeker koyalım ve kavanozu agzina kadar suyla doldurup kapağını sıkıca kapatalım. Eee nasil olacak dediğinizi duyar gibiyim 😉 sıkı durun bütün kavanozlari bulaşık makinesine yerlestirelim evet doğru duydunuz bulaşık makinesine deterjan koymadan tabaklarınızı yikadiginiz programda calistiralim ve hosafimiz hazır. Trakyalıların deyimiyde soğukluklar hazır afiyet olsun.