Permesan ve Mozerella Peynirli Tavuk Göğsü nasıl yapılır ?

Tavuk Göğsü nasıl pişirilir ?

Lezzetli tavuk göğsü tarifi

Yapılışı

0/0 adımlar
 1. Fırınınızı 190 dereceye ısıtın. Kullanacağınız fırın tepsisini yağlayın.
 2. Tavuk göğüslerinin daha iyi pişebilmesi için yan olarak ortadan keserek, inceltin.
 3. Yumurtanızı bir kasede çırpın.
 4. Peynirlerinizi rendeleyin, sarımsaklarınızı ince ince doğrayın.
 5. Rendelenmiş peynirlerinizi, baharatlarınızı ve sarımsaklarınızı çırptığınız yumurtaya ekleyin ve homojen hale gelene kadar karıştırın. Süslemek için dilediğiniz kadar rendelenmiş mozarella peyniri bir kaba ayırın.
 6. Tavuk göğüslerinizi hazırladığınız karışıma daldırıp ekmek kırıntısına bulayın.
 7. Yağladığınız fırın tepsisine tavuklarınızı dizin.
 8. Önceden ısıtılmış fırında 40 dakika kadar pişirin.
 9. Pişen tavuk göğüzlerini servis tabağına alın ve domates sosu ilave edin. Ayırdığınız peynirlerle daha da lezzetlendirin.

Afiyet olsun .

 • 20
 • 60
 • Dünya Mutfağı
 • Fırınınızı 190 dereceye ısıtın. Kullanacağınız fırın tepsisini yağlayın. Tavuk göğüslerinin daha iyi pişebilmesi için yan olarak ortadan keserek, inceltin. Yumurtanızı bir kasede çırpın. Peynirlerinizi rendeleyin, sarımsaklarınızı ince ince doğrayın. Rendelenmiş peynirlerinizi, baharatlarınızı ve sarımsaklarınızı çırptığınız yumurtaya ekleyin ve homojen hale gelene kadar karıştırın. Süslemek için dilediğiniz kadar rendelenmiş mozarella peyniri bir kaba ayırın. Tavuk göğüslerinizi hazırladığınız karışıma daldırıp ekmek kırıntısına bulayın. Yağladığınız fırın tepsisine tavuklarınızı dizin. Önceden ısıtılmış fırında 30 dakika kadar pişirin. Pişen tavuk göğüzlerini servis tabağına alın ve domates sosu ilave edin. Ayırdığınız peynirlerle daha da lezzetlendirin.