Krep nasıl yapılır ?

Krep tarifi

Yapılışı

0/0 adımlar
 1. Krep tarifi hazırlamak için un, süt ve su ile hiç topak kalmayana kadar iyice çırpın.
 2. Yumurtaları ekleyin biraz daha çırpın. Kek hamurundan daha akıcı bir kıvamda hamur edin.
 3. Teflon tavaya 1 çay kaşığı kadar tereyağı veya sıvı yağ koyup fırça ile yayın.
 4. Kızgın tavaya 1 kepçe krep hamuru dökün, sağa sola eğerek yayın.
 5. Her iki tarafını çevirerek hafif kızarana kadar orta ateşte pişirin. Tüm harcınız bitene kadar bu işleme devam edin. Krep tarifimiz hazır, afiyet olsun.
 6. İyi bir krep yapmak karışımdan çok el becerisi ister. Biraz pratik yapmanız gerekecektir 😉 Bu arada hamura tuz koymazsanız reçel veya çikolata sürerek de tüketebilirsiniz. Tuzlu sevenlere ise önerim içine peynir sarılmasıdır.

Kahvaltılık krep tarifini deneyecek herkese afiyet olsun 🙂

 • 6651582{-}Krep el becerisi ister|
 • 5
 • 25
 • Fransa Mutfağı
 • 1. Krep tarifi hazırlamak için un, süt ve su ile hiç topak kalmayana kadar iyice çırpın. 2.Yumurtaları ekleyin biraz daha çırpın. Kek hamurundan daha akıcı bir kıvamda hamur edin. 3.Teflon tavaya 1 çay kaşığı kadar tereyağı veya sıvı yağ koyup fırça ile yayın. 4.Kızgın tavaya 1 kepçe krep hamuru dökün, sağa sola eğerek yayın. 5.Her iki tarafını çevirerek hafif kızarana kadar orta ateşte pişirin. Tüm harcınız bitene kadar bu işleme devam edin. Krep tarifimiz hazır, afiyet olsun. İyi bir krep yapmak karışımdan çok el becerisi ister. Biraz pratik yapmanız gerekecektir 😉 Bu arada hamura tuz koymazsanız reçel veya çikolata sürerek de tüketebilirsiniz. Tuzlu sevenlere ise önerim içine peynir sarılmasıdır. Kahvaltılık krep tarifini deneyecek herkese afiyet olsun 🙂